Korzyści z nauczania dzieci zasad programowania jest wiele. Najbardziej oczywista to ta, że dzieci poznają „język przyszłości”. Już teraz w wielu społeczeństwach, brak znajomości podstawowych zasad działania komputerów, mikrokontrolerów, ich oprogramowania i algorytmów działania jest traktowane jako przejaw swoistego analfabetyzmu technologicznego. Nasze otoczenie staje się coraz bardziej interaktywne. Stajemy się nie tylko biernymi odbiorcami technologi, ale musimy potrafić ją wykorzystać i adaptować do własnych celów.

Naczelną zasadą którą się kierujemy, jest to by nie symulować nauki kodowania. Nasz podstawowy kurs jest przewidziany na 4 semestry (2 lata). Jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.

Bazą na której się opieramy, jest LOFI Robot, polski, innowacyjny zestaw edukacyjny służący do konstruowania oraz ożywiania robotów. Umożliwia proste i szybkie zbudowanie różnego rodzaju robotów: omijających przeszkody, podążających za światłem, malujących, świecących, poruszających się samodzielnie lub zdalnie sterowanych. LOFI Robot oparty jest o narzędzia open source, dzięki czemu można go dowolnie samodzielnie modyfikować i rozwijać. Podstawowym z tych narzędzi jest język oprogramowania SCRATCH stworzony głównie z myślą o… dzieciach.

Twórcy LOFI Robot, to nagrodzona w konkursie THINK BIG dla najbardziej innowacyjnych projektów polskiego biznesu, młoda firma z Gdyni. Lofi Robot, i szkoły korzystające z tego systemu, jako jedyni w Polsce uczą programowania dzieci z klas 1-3.

Zaczynamy jednak od kursów wakacyjnych. Pierwszy mamy nadzieję zacząć na początku lipca. Oczywiście ze względu na wakacje, kurs będzie bardziej luźny, więcej będzie zabawy i konkursów. Trzeba będzie np. skonstruować robota, odpowiednio go zaprogramować, by jak najszybciej pokonał zaprogramowaną trasę.

Finałowy turniej robotów zostanie rozegrany na specjalnej arenie, w odpowiedniej oprawie świateł i laserów.

Nowością jest podstawowy kurs pilotowania dronów. Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-6 szkół podstawowych z Szydłowca i okolic. Kurs będzie się odbywał w PG nr 2 na ulicy Folwarcznej w Szydłowcu.

Szczególnie serdecznie zapraszamy dziewczyny 🙂 Szefową szkoły jest Natalia Łaski.

Wszystkie dane kontaktowe znajdziecie na poniższym plakacie.

codersplakat

coders1

coders2

coders3

coders4

coders5