III Szydłowiecki Marsz Życia zbliża się wielkimi krokami. Poniżej więcej informacji z których dowiecie się komu tym razem pomoże Szydłowiec. 

Adrianna Kaczmarzyk jest bardzo pogodną i rezolutną dziesięciolatką. Pochodzi z Mirówka, uczęszcza do szkoły podstawowej w Mirowie, w powiecie szydłowieckim Ma zespół Aspergera i zaburzenia hiperkinetyczne (ADHD).

Posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Od kilku lat uczęszcza na zajęcia z integracji sensorycznej jak również na zajęcia z terapii grupowej. Są to zajęcia prowadzone w prywatnych gabinetach. Adrianna jest pod stałą opieką lekarską i psychologiczną. Koszty tych wizyt są wysokie. Aby skorzystać z wizyt lekarskich i zajęć z NFZ oczekuje się nawet rok. Zajęcia i spotkania ze specjalistami przynoszą widoczne rezultaty.

Adrianna, aby potrafiła funkcjonować w społeczeństwie i umiała się odnaleźć w grupie z rówieśnikami potrzebuję dalszych zajęć i wizyt u specjalistów. Lekarze, do których chodzi Ada to psycholog, psychiatra, neurolog i ortopeda. Są to wizyty prywatne.

Niedawno okazało się, że Ada ma wadę wrodzą tzw.  stopy płasko-koślawe, które wymagają operacji. Niestety wiążę się to również z wysokimi kosztami  finansowymi.

Zebrane fundusze w całości zostaną przekazane na pomoc i leczenie Ady.

Wkrótce podamy datę wydarzenia, ale już dziś wszystkich zapraszamy.