Temat budowy basenu przewija się w szydłowieckich dyskusjach coraz częściej. Prowadzone są obecnie konsultacje społeczne, ogłoszone przez Starostwo Powiatowe. 

Lokalizacja, którą proponuje Starostwo to teren przy ZS im. KOP, ale na wniosek sporej grupy mieszkańców zdecydowano się na konsultacje, które potrwają do 5 listopada (TUTAJ więcej szczegółów).

Społeczny Komitet Budowy Basenu w Szydłowcu jako lokalizację zaproponował teren po dawnym boisku przy blokach na ulicach Jachowskiego i Wschodniej, która patrząc na komentarze w internecie spotkała się ze sporą aprobatą mieszkańców.

Pismo do starosty szydłowieckiego skierowali również przedstawiciele szydłowieckiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości: radna sejmiku województwa mazowieckiego – Agnieszka Górska oraz radny powiatowy Piotr Kornatowski. W piśmie wskazują oni na zlokalizowanie szydłowieckiego basenu na terenie okalającym Klub Sportowy Szydłowianka Szydłowiec. Jak napisała w swoim poście na facebooku Agnieszka Górska: „jest to bardzo dogodna lokalizacja dla mieszkańców Szydłowca, ale również dla mieszkańców całego powiatu”. 

Nie wiemy jaka i czy pojawiła się odpowiedź od starosty, ale propozycja ta również wydaje się ciekawa.

W załączniku przedstawiamy Wam treść pisma, które zamieściła na swoim profilu radna Agnieszka Górska.

Foto główne: facebook.com/agnieszka.gorska (pierwsza z lewej: Agnieszka Górska, trzeci od lewej: Piotr Kornatowski)