Jeden z kierowców podaje przykład, gdy został zatrzymany za brak tylnych świateł, ale mandat dostał za inne wykroczenie. Mandat oczywiście przyjął, ale zwrócił również uwagę policjantom na to, że sami jeżdżą bez tylnego światła. Jako dowód nakręcony został film na którym widać nieoznakowany samochód należący do szydłowieckiej policji…który jeździ po Szydłowcu z wybrakowaną sygnalizacją świetlną. Kierowcy pytają: czy są równi i równiejsi? skoro nas karają i kontrolują stróże prawa, to kto kontroluje ich ?

Kolejny bardzo ważny poruszony temat to parkowanie samochodów na Rynku Wielkim i ulicy Radomskiej. Wiadomo, że w tym momencie parkowanie w tej części miasta jest znacznie utrudnione, a wszystko to ze względu na realizowany projekt kluczowy i remont Rynku Wielkiego i okolicy.

Kierowcy skarżą się, że pomimo, że parkują swoje auta identycznie jak przed rozpoczęciem prac to i tak znajdują za wycieraczkami:mandaty, wezwania do Straży Miejskiej, a także informacje, że auto zostało sfotografowane.

Bulwersacja tych, którzy od zawsze parkują samochody w tamtym rejonie miasta w ten sam sposób i nigdy nie byli karani, wydaje się być słuszna.

Pojawiają się również zarzuty w kierunku włodarzy miasta o jawne ratowanie budżetu. Złość, ale i pewnie bezradność wywleka sprawy, które były już kiedyś poruszane, a mianowicie parkowanie aut urzędników i samorządowców na płycie Rynku Wielkiego bez żadnych konsekwencji. Kierowcy przypominają, że oprócz niedziel i świat na płycie Rynku jest zakaz parkowania. 

Czy frustracja kierowców z Szydłowca jest zasadna? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach. 

O pretensjach poinformowaliśmy Straż Miejską i Komendę Powiatową Policji, być może dostaniemy jakąś konkretną odpowiedź.