Jako pierwszy na pytania dziennikarzy odpowiadał Marrone, następnie przyszedł czas na Furmana. Poniżej pytania i odpowiedzi.

– Jak byś siebie opisał jako piłkarza?

DF: Ciężko jest mówić o sobie. Pewnie wiecie, że jestem środkowym pomocnikiem. Mogę powiedzieć, że na pewno lepiej gram do przodu, niż do tyłu.

– W jakiej jesteś formie? 

DF: Ostatni tydzień trenowałem indywidualnie, fizycznie czuję się dobrze. Dziś mamy trening, po nim trener sam się przekona. 

– Czy jest jakiś zawodnik na którym się wzorujesz?

DF: Nie mam jakiegoś wzoru, ale lubię przyglądać się najlepszym. Toni Kross i Luka Modrić, grają na mojej pozycji na najwyższym światowym poziomie.

– Dlaczego nie grałeś we Francji?

DF: Trafiłem tam podobnie jak do Was zimą. Trener powiedział, że pierwsze pół roku mam na aklimatyzację, na naukę języka, na poznanie kolegów. Nowy sezon rozpocząć miałem z czystą kartą, trener stwierdził, że moja gra to nie to czego się spodziewał. 

– Czy chciałbyś trafić do kadry Polski, zagrać na Euro?

DF: Oczywiście! Każdy, by chciał. Będę robił wszystko by tak się stało. Paweł Wszołek był ostatnio w kadrze, ja już dawno nie. 

– Na ile procent oceniasz swoją kondycję?

DF: Na 100%. Jednak to wszystko zależy od wielu czynników. 

– Czy zagrasz już jutro?

DF: Nie mam pojęcia, za mną bardzo ciężki (najcięższy w karierze) obóz z Legią na Malce. Zobaczymy, wszystko okaże się jutro. 

 

Teraz już wiemy, że Dominik Furman znalazł się 23-osobowej kadrze na mecz z Atalantą Bergamo. Raczej nie pojawi się od razu w pierwszym składzie, ale trzymamy kciuki, by dostał chociaż kilka minut i zaprezentował swoje umiejętności. 

W nowym klubie Dominik będzie grał z nr 14 na koszulce.