Półkolonia przebiegała wg. przygotowanego harmonogramu.

Pierwszy dzień inauguracyjny odbył się w ZSO im. H. w Szydłowcu. Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu Elżbieta Szymańska powitała wszystkich uczestników i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Dzieci wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyły we wspólnym słodkim poczęstunku m.in. owocami oraz tortami przygotowanymi przez Fundację 8 Marzeń pod okiem Pani Moniki Łukomskiej – Bekiel oraz przez koordynatora półkolonii – Justynę Jakubczyk.

W tym dniu rodzice dzieci uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Panią Laurę Piasecką nt.”Rodzic jest najważniejszy, czyli jak regenerować siły”. Natomiast dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych pt. „Jak szczęśliwie się rozwijać bawiąc” prowadzonych przez pracowników Poradni oraz uczestniczyły w dogoterapii – prowadzonej przez certyfikowanego dogoterapeutę Panią Kingę Szymkiewicz.

Drugiego dnia dzieci uczestniczyły w zabawie ogólnorozwojowej z wykorzystaniem elementów integracji sensorycznej w „BRYKOLANDII” , w Skarżysku – Kamiennej. Dzieci korzystały z całej powierzchni „BRYKOLANDII”, bawiły się z animatorem – Scooby Doo, korzystały z trampoliny i bawiły się na dyskotece oraz delektowały małym poczęstunkiem.

Trzeciego dnia dzieci i ich rodzice relaksowali się oraz czynnie ćwiczyli w basenie w Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze.

Czwartego dnia Pracownicy Poradni spotkali się z dziećmi i ich rodzicami na placu ZSO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu gdzie wspólnie piknikowali oraz czynnie uczestniczyli w zajęciach muzykoterapii prowadzonych przez Panią Barbarę Deja. Następnie rodzice mogli po raz drugi uczestniczyć w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Panią Laurę Piasecką pt. „Co w trawie piszczy”- baza dobrych praktyk, a pociechy wspólnie z pracownikami Poradni uczestniczyły w zabawach ogólnorozwojowych oraz relaksacji na świeżym powietrzu.

Piąty dzień – to uroczyste zakończenie półkolonii, które odbyło się w Stadninie Koni Lucky 5 Ranch w Mroczkowie. Dzieci i ich rodzice przenieśli się w czasy dzikiego zachodu. Zwiedzali stadninę, karmili i czyścili konie, a nawet doili sztuczną krowę ☺. Przyjemności i radości nie było końca. Niesamowitym przeżyciem dla dzieci była przejażdżka konno pod okiem instruktorów. Spotkanie integracyjne zakończyło się pieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku. Po wspólnym piknikowaniu Dyrektor Poradni Pani Elżbieta Szymańska podziękowała wszystkim za wspaniałą zabawę podczas półkolonii i wraz z koordynatorem Programu – Justyną Jakubczyk wręczyła każdemu dziecku podziękowanie ze zdjęciem oraz małym upominkiem.

Półkolonia przebiegała w przyjaznej i miłej atmosferze oraz przy wspaniałej pogodzie co zresztą można obejrzeć na załączonych zdjęciach. Każde dziecko otrzymało również na pamiątkę płytę ze zdjęciami z całej półkolonii. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom za wspaniałą zabawę i za „WSPÓLNY UŚMIECH”.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna dziękuje osobom, które przyczyniły się do organizacji Programu Profilaktycznego w szczególności:

– Panu Arturowi Ludwowi – Burmistrzowi Szydłowca za dofinansowanie projektu, – Panu Dyrektorowi ZSO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu Panu Karolowi Kopyckiemu oraz pracownikom szkoły, oraz sponsorom: – Pani Prezes Fundacji 8 Marzeń – P.Monice Łukomskiej – Bekiel – Zakładowi Cukierniczemu – Pani Grażynie Proczka – Hurtowni Wędlin i Drobiu w Szydłowcu „VICO” – Piekarni Osiedlowej „Dom Chleba” – Hurtowni owoców w Szydłowcu – Pani Izabeli Lipiec – Rozlewni Wód Gazowych „DAN” w Szydłowcu – Sieci sklepów LEWIATAN w Szydłowcu

Więcej zdjęć TUTAJ

Info: Justyna Jakubczyk – Koordynator Programu Profilaktycznego „Wspólny Uśmiech”