Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich zakończy się 28 listopada 2014 roku. O godzinie 16.oo w Zespole Szkół im. Jana Pawła II rozpocznie się seminarium dla rodziców prowadzone przez Katarzynę Tyczyńską (doradca żywieniowy, dietoterapeuta TCM, moderator Programu ZdrowyPrzedszkolak.org). Rodzice mogą przyjść na spotkanie z dziećmi, które w trakcie trwania seminarium, będą zabawiane i zajmowane przez animatorki.

Od 17.20 wielka gratka! na jadalni szkolnej odbędą się warsztaty dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych (oczywiście z rodzicami), a poprowadzi je gość specjalny MONIKA MROZOWSKA (aktorka, propagująca zdrowe odżywanie). Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o kontakt i zapisy mailowo: projektoriat@interia.pl lub telefonicznie: 694144068

W piątkowe popołudnie zobaczymy „mini instalację plastyczną” oraz film „Wiem co jem.”, które powstały w przedszkolach i szkołach podczas warsztatów artystycznych z Martą Łabęcką i Barbarą Sochacką.

Wszystkie piątkowe wydarzenia są bezpłatne!

W ramach projektu odbyło się również seminarium dla osób pracujących w przedszkolach i szkołach oraz warsztaty kulinarne. Warsztaty kulinarne w obu szydłowieckich przedszkolach i szkołach podstawowych poprowadziła Katarzyna Tyczyńska. Warsztaty poprowadzone w macierzystych kuchniach, na sprzęcie dostępnym na miejscu okazały się strzałem w dziesiątkę! Panie i panowie z wielkim zainteresowaniem przyjmowali uwagi, nową wiedzę i z tego co wiemy, w paru placówkach już małe zmiany udało się wprowadzić. Już nie używa się sztucznych przypraw, zastapiono je ziołami. Często z własnych ogródków 🙂

Coraz mniej tez na podwieczorek podaje się batoników i pączków. Wzamian dzieci dostają np. budyń z kaszy jaglanej.

Pani Katrzyna Tyczyńska podsumowując swoje wizyty w placówkach powiedziała, że w porównaniu z placówkami w innych miastach, nasze kuchnie serwują dzieciom smaczne i zdrowe posiłki. Tak naprawdę potrzeba niewielkich zmian, a nowo zdobyta wiedza napewno się przyda. Cieszy nas otwartość naszych szkół i przedszkoli. Świadczy to o coraz większej świadomości w kwestii jedzenia.

Projekt pod swoją opiekę merytorzyczną wzięli twórcy ogólnopolskiej akcji Zdrowyprzedszkolak.org

Serdecznie zapraszamy na zakończenie. 28 listopada, godz.16.00. Zespół Szkół im.Jana Pawła II w Szydłowcu!

Organizator:

Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT

Współorganizatorzy:

Zdrowy Przedeszkolak.org

Fundacja Instytut Medycyny Integracyjnej

Partnerzy:

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Szydłowcu

Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Szydłowcu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego

Zespół Szkół Ogólnokształcących im.H.Sienkiewicza w Szydłowcu

Patronat medialny: Portal Nasz Szydłowiec

mrozowska3 1

mrozowska3 2

mrozowska3 4