Warto jednak zapoznać się z nim, ponieważ ta sesja dotyczyła m.in bardzo szeroko komentowanego palnowanego zlikwidowania Straży Miejskiej.

Portal Nasz Szydłowiec publikuje protokoły z sesji Rady Miejskiej, ponieważ nic tak dokładnie nie oddaje tego co na sesji zostało powiedziane jak zapis tego co zostało nagrane. Tym bardziej, że nie zawsze istnieje możliwość przebywania na całym posiedzeniu, które niekiedy przedłużają się i trwają 4-5 godzin. W artykułach chwilę po sesji publikujemy tylko najważniejsze sprawy i cytaty z wypowiedzi i dyskusji radnych. Tym bardziej, że nie

Ten protokół jest również ciekawy z innych względów chociażby historycznych, otóż okazuje się, że Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szydłowca skierowało do Rady Miejskiej dwa pisma w sprawach:

– w sprawie uczczenia pamięci Anny z Zamoyskich Sapieżyny poprzez nadanie którejś z nowych ulic czy placów w Szydłowcu jej imienia

– o przywrócenie w Szydłowcu nazw historycznych placom Marii Konopnickiej – Rynek Skałeczny i Wolności – Rynek Składowy.

Było również pismo pana Mariana Siembiota w sprawie propozycji ustawienia „kamieni pamięci” w miejscach straceń polskich patriotów w okresie Powstań Narodowych.

Co sądzicie o tych propozycjach?

TUTAJ pełny zapis z sesji Rady Miejskiej z 27 lutego 2015 roku.