Przegląd rejestracyjny samochodu to konieczność, z jaką regularnie muszą mierzyć się wszyscy kierowcy. Wydawać by się mogło, że zdobycie pozytywnego wyniku badania jest jedynie formalnością, jednak obecnie wcale nie jest to takie oczywiste.

Dokładna kontrola przeprowadzana w stacji diagnostycznej z łatwością może wykryć wszystkie defekty aut, w szczególności tych starszych. Jak wygląda badanie techniczne u jak wybrać odpowiednią stację diagnostyczną?

Co jest sprawdzane podczas przeglądu?

Na samym wstępie diagnosta sprawdzi dokumenty pojazdu oraz ich zgodność ze stanem faktycznym. Następnie szczegółowej kontroli poddane zostaną niemal wszystkie znaczące elementy pojazdu.

Kolejno sprawdzane będą:

  • ogumienie;
  • układ hamulcowy;
  • układ kierowniczy;
  • podwozie i zawieszenie;
  • elektryka;
  • oświetlenie;
  • nadwozie wraz z całym osprzętem.

Jeśli sprawność któregokolwiek z wymienionych podzespołów będzie odbiegała od ustalonej normy, przegląd niestety nie zostanie zakończony pozytywnym wynikiem. W przypadku stwierdzenia uchybień w stanie technicznym pojazdu kierowca otrzyma spis wszystkich usterek wraz z warunkowym przedłużeniem ważności poprzedniego badania. W tym czasie zobowiązany będzie do dokonania niezbędnych napraw i ponownego przejścia przeglądu rejestracyjnego.

Jak wybrać stację kontroli pojazdów?

Aby przegląd został przeprowadzony rzetelnie i był gwarancją sprawności technicznej samochodu, należy go wykonać w odpowiedniej stacji kontroli pojazdów. Warto brać pod uwagę tylko te placówki, które dysponują specjalistycznym sprzętem oraz wyszkoloną, kompetentną kadrą. Dobrze jest także zwrócić uwagę, czy stacja oprócz przeprowadzania przeglądów prowadzi także działalność innego typu, np. warsztat. Dzięki temu ewentualnie wykryte usterki będzie można usunąć w tym samym miejscu, co zaoszczędzi cennego czasu. Jedną z takich placówek jest https://hanesco.pl/przeglad-rejestracyjny-samochodu Decydując się na usługi tej firmy, oprócz badania technicznego można liczyć na skorzystanie z myjni, kalibrację kamer lub usługi związane z szybami pojazdu.