22. i 23. czerwca odbyło się uroczyste wręczenie medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uhonorowano pary z gminy Szydłowiec, które od 1970 roku pozostają w małżeństwie na dobre i złe.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, dekoracja odbyła się z rocznym opóźnieniem. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Uroczystość rozpoczęła msza święta koncelebrowana w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu, odprawiona przez ks. dziekana Marka Kucharskiego oraz ks. Arkadiusza Bieńka. Gratulowano jubilatom wytrwałości i błogosławiono na dalsze wspólne lata. Mszę zakończyło wręczenie pamiątki 50 – lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szydłowieckim zamku. Rozpoczął ją spektakl „O miłości”, przygotowany specjalnie na tą okazję przez Teatr Poezji i Muzyki u „Radziwiłła” w reżyserii Sławy Lorenc Hanusz.

Wręczenie medali przyznanych jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, poprzedziły życzenia i gratulacje złożone przez Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa i Naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalenę Szymczyk.

info: UM Szydłowiec