Zimna Wojna to punkrockowy band z Wrocławia w którym na wokalu i gitarze występuje Mateusz Turek pochodzący z Szydłowca.

Mateusz to 37-latek, który do Wrocławia wyjechał na studia i tam pozostał. Niektórzy mieszkańcy Szydłowca mogą pamiętać go jako osobę zawsze kolorowo – punkrockowo ubraną, w czasach licealnych wyróżniał się na tle szydłowieckiej młodzieży i zawsze kojarzony był z punk – rockiem.

Jak się okazuje cały czas trwa przy tej muzyce tworząc we Wrocławiu zespół Zimna Wojna, który już 15 czerwca wydaje swoją nową płytę. W Zimnej Wojnie występuje pod pseudonimem Johnny Debit. Premiera 15 czerwca. Można ją zamówić poprzez messenger zespołu na facebooku lub mailowo zimnawojna77distro@gmail.com

4 czerwca zespół zaprezentował singiel pt. „Uciekaj stąd” do którego powstał teledysk.

Muzyka Zimnej Wojny to mocny, gitarowy ale i melodyjny punk – rock, który powinien przypaść do gustu fanom gatunku, ale także tym, którzy gustują w innych odmianach rocka.

Dziś o godzinie 23.30 Mateusz Turek będzie gościem audycji „Nocna Zmiana Rocka” w Radio Radom. Zapraszamy do słuchania na falach fm i w streamingu TUTAJ.

No i czekamy na koncert w Szydłowcu!