PROGRAM KONCERTUI.  W stronę tradycji

 1. „Adeste Fideles” John Francis Wade
 2. „A, czemuż mój Jezus”
 3. „Aniołowie z naszych pól”  partie solowe Magdalena Sobieraj
 4. „Judzka kraina”
 5. „Bracia patrzcie jeno…”

II . Fragment SUITY „Na Boże Narodzenie” sł. i muz. Jan Czech6. „W mroźną noc grudniową”7. „Kołysanka Matki Boskiej” partie solowe Barbara Wiernicka

   1. Oberek „Hej wesołą nowinę” partie solowe Barbara Gadowska
   2. Kolęda krakowska
   3. „Witaj nam Wieczny Panie” partie solowe Roman Masiarz
   4. „Cichaj już, Jezu mały” partie solowe  Maria Jost – Prześlakowska, Andrzej Czapnik
   5. Kolęda góralska partie solowe Magdalena Sobieraj, Andrzej Czapnik

III. Współczesne pieśni bożonarodzeniowe

  1. „Złota Jerozolima i biedne Betlejem” – muz. Jacek  Zieliński, sł. Leszek Andrzej Moczulski
  2. „Dobra nowina” – muz. Jacek  Zieliński, sł. Leszek Andrzej Moczulski
  3. „Cień Boga” – muz. Janusz Grzywacz, sł. Jan Wołek.

Pozycje : 2,3,4,5,13,14,15 – opracowanie Danuta Klepaczewska.

Chór Miasta Szydłowca „GAUDIUM CANTI” powstał w 1999 roku przy Szydłowieckim Centrum Kultury i Sportu  – Zamek. Inicjatorem, kierownikiem artystycznym oraz autorem licznych aranżacji utworów wykonywanych przez Chór jest pani Danuta Klepaczewska. Grupa składa się z trzydziestu osób reprezentujących różne zawody  i środowiska. Czterogłosowy zespół gromadzi na cotygodniowych próbach radość wspólnego śpiewania – stąd też i jego nazwa.

Chór ma na swoim koncie realizację ok. 100 koncertów na terenie kraju, a także udział w przeglądach, konkursach i spotkaniach chóralnych gdzie zdobywał liczne  nagrody i wyróżnienia. Zespól występował na oficjalnych uroczystościach miejskich m.in. galach z okazji odebrania tytułów „Piękniejszej Polski” i „Stolicy Kulturalnej Mazowsza 2005”. Szydłowieccy chórzyści koncertowali również w Radomskim Wyższym Seminarium Duchownym, a także obok zespołu Piotra Rubika podczas uroczystego ingresu Ordynariusza zamojsko – lubaczowskiego ks. bp. Wacława Depo – Szydłowianina i wielkiego przyjaciela chóru.

W repertuarze „GAUDIUM CANTI” znajdują się pieśni maryjne, psalmy M.Gomółki, pieśni z oratoriów, piosenki ludowe i popularne, kolędy, pieśni wielkanocne oraz patriotyczno-religijne. Na swoim koncie mają również wydanie płyty pt. „RADOŚĆ ŚPIEWANIA”, podsumowującej dziesięcioletnią działalność zespołu.

Soliści Chóru to : Barbara Gadowska, Maria Jost-Prześlakowska, Magdalena Sobieraj, Barbara Wiernicka,  Andrzej Czapnik, Roman Masiarz .

Od samego początku opiekunem muzycznym i dyrygentem chóru jest Danuta Klepaczewska, a jego prezesem, menadżerem i impresariatem w jednej osobie Marzanna Olszewska. W ciągu 12 lat pracy chór „GAUDIUM CANTI” zdobył sobie uznanie i sympatię mieszkańców Szydłowca, ale nie tylko – stał się jego prawdziwym ambasadorem, promującym na całym Mazowszu i wielu miejscach Polski samo miasta i panującą tu szczególną atmosferę, sprzyjającą wspólnemu tworzeniu kultury.