Przeciwnikiem RASzóstki Szydłowiec była drużyna UJK Kielce. Stawką meczu była walka o II miejsce w tabeli i choć zostały jeszcze cztery kolejki to właśnie pomiędzymi tymi drużynami rozstrzygnie się walka o wicemistrzostwo, ponieważ plasująca się za naszą drużyną Sparta Zagnańsk zakończyła już rozgrywki.

Przed rozpoczęciem piątkowego spotkania: trener Grzegorz Nowak, zawodniczki oraz wszyscy kibice złożyli życzenia naszej rozgrywającej Aleksandrze Jedynak – Lis, która w tym dniu obchodziła urodziny.

Do meczu nasza drużyna przystąpiła bardzo skoncentrowana, zdając sobie sprawę o jaką stawkę toczy się ten mecz. Od pierwszej piłki, skupienie, dokładne przyjęcie, a co najważniejsze bardzo mało błędów własnych i mecz kończy się zwycięstwem RASzóstki 3:1 (25:21, 20:25, 25:17, 25:16). W drugim secie nastąpiło lekkie rozluźnienie, choć do stanu 19:19 walka była punkt za punkt.

Dzięki temu zwycięstwu RASzóstka umocniła się na pozycji wicelidera. Zespół chce zakończyć rozgrywki na II miejscu w tabeli, chociaż trzy z czterech pozostałych spotkań rozegra na wyjeździe. Przed naszymi zawodniczkami jednak pojedynki z niżej notowanymi rywalkami – na wyjeździe z: Rej Jędrzejów, Volley Jędrzejów oraz UKS 4 Kielce, oraz jeden mecz u siebie z Volley Jędrzejów.

W ostatnim spotkaniu nasz zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Jedynak – Lis, Monika Łożyńska, Kaja Kiersnowska, Karolina Łaski, Emilia Witaszek, Anna Biela, Ewelina Sasal, Paulina Jaśkiewicz, Magdalena Wanat, Agnieszka Kamińska. Trener: Grzegorz Nowak.

2meczrasw2015