10 listopada (wtorek) 2015 roku, godz. 18.00, Sala Kominkowa szydłowieckiego Zamku, ul. Sowińskiego 2

W programie: Fryderyk Chopin – Polonez d-moll op. 71 nr 1, Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66, Ballada g-moll op. 23, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Polonez As-dur op. 53

Kazimierz Gierżod – polski pianista, pedagog muzyczny. W latach 1987-1993 rektor Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W roku 1962 ukończył z odznaczeniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Margrity TRombini-Kazuro. Swoje umiejętności doskonalił również w Akademi Chigina w Sienie.

W 1964 roku na Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku otrzymał I nagrodę. Od momentu ukończenia studiów stale koncertuje na terenie Polski i za granicą. Występował w wielu krajach Europy, w Australii, Japonii, USA, Ameryce Południowej, Kanadzie, Korei Płd., Chinach, Kuwejcie i na Cyprze.

Równolegle prowadzi bogatą działalność pedagogiczną w macierzystej uczelni. Wykształcił wielu pianistów polskich i zagranicznych. Jest zapraszany do jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m..in. w Paryżu, Tokio, Kolonii, Sapporo, Warszawie. Od 1988 roku jest profesorem-gościem Uniwersytetu Soai w Osace. Prowadzi kursy interpretacji w wielu krajach Europy i świata.

W latach 1957-87 był dziekanem Wydziału Fortepianu i Organów, a następnie dwukrotnie został wybrany na stanowisko rektora Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W Latach 1999-2006 kierował II Katedrą Fortepianu. Od 1976 roku organizuje także kursy interpretacyjne dla pianistów japońskich w Warszawie.

Jest członkiem zarządów wielu fundacji i stowarzyszeń muzycznych. W 2002 roku został prezesem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Profesor Kazimierz Gierżod jest laureatem wielu odznaczeń i nagród, w tym ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne.