Na zbiegu ulic Kościuszki i Widok w Szydłowcu od końcówki lat 70-tych XX wieku stała wykonana z piaskowca szydłowieckiego reklama, nieistniejącej już firmy Kam – Bud czyli Szydłowieckiego Zakładu Kamieniarskiego.

Jaki czas temu z niewiadomych powodów zdemontowana została górna część reklamy. Wówczas na forach internetowych temat reklamy z piaskowca stała się gorącym tematem.

Pojawiło się pytanie czy ten obiekt to jeszcze reklama (przecież firma już nie istnieje) czy już np. pomnik szydłowieckich kamieniarzy? Wszak wiemy, że Szydłowiec i okolice od lat słynie z wydobycia piaskowca.

Głównym zainteresowanym obiektem był Stefan Wesołowski mieszkaniec Szydłowca, który chciał tę część historii Szydłowca uratować.

Gmina Szydłowiec, która zarządza terenem na którym znajdował się obiekt postanowiła stale usunąć reklamę, która stała w tym miejscu przez około 40 lat.

Czy to słuszna decyzja, zapraszamy do wyrażenia zdania w poniższej anonimowej ankiecie:

Czy reklama z piaskowca szydłowieckiego została słusznie usunięta?

View Results

Loading ... Loading ...

Poniżej przedstawiamy pełną treść komunikatu Urzędu Miejskiego w Szydłowcu na temat demontażu reklamy nieistniejącego już zakładu kamieniarskiego:

W związku z pojawiającymi się na portalach społecznościowych informacjami o złym stanie technicznym pozostałej części reklamy nieistniejącego już zakładu kamieniarskiego, u zbiegu ul. Tadeusza Kościuszki i Widok zdecydowano o jego finalnym demontażu.
Poszczególne elementy reklamy zostały przesunięte w wyniku erozji podstawy lub aktu wandalizmu. Decyzja była konieczna ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych które mogłyby ucierpieć w wyniku samoistnego przewrócenia się ciężkich elementów z piaskowca.
Odzyskane elementy reklamy zostaną zainwentaryzowane i w przyszłości wykorzystane przy inwestycjach realizowanych na terenie Gminy Szydłowiec. Reklama nie jest wpisana do ewidencji zabytków.
Dziękujemy firmie ToolmexTruck za pomoc w sprawnym transporcie bloków kamiennych do miejsca składowania.
foto. Urząd Miejski w Szydłowcu