26 Lipca w wyścigu na trasie 42 km wystartowało 43 osoby. Była również możliwość przejazdu rekreacyjnego na krótszym odcinku 14 km, w którym pojechało 17 uczestników.

W wyścigu wystartowali zawodnicy z gminy Orońsko, Radom, Skarżysko oraz Szydłowiec. Pierwsze miejsce zajął Michał Nowak z czasem 01:03:59:32 wraz z nim w tej kategorii na podium na drugim miejscu stanął Maciej Kopycki a na trzecim Radosław Kleczaj. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Nikola Bujak, która była na mecie z czasem 1:15:44:96, zaś drugie miejsce Zdobyła Alicja Wesołowska, a na trzecim stanęła Beata Bursa.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali medale, które będą rozdawane po każdej edycji. Dużym profesjonalizmem wykazali się również strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej mieszczących się w Orońsku oraz Chronowie przy zabezpieczeniu trasy wyścigu oraz zapewnieniu opieki medycznej, które koordynował Mariusz Stańczyk.

Imprezie towarzyszyła bardzo miła atmosfera oraz duch rywalizacji sportowej.

Zapraszamy na kolejne edycje wyścigu, najbliższy odbędzie się 09.08.2015 w Kowali, start o godzinie 13:30, więcej szczegółów na oronsko.org oraz facebook.com/oronsko.

Zachęcamy również do wcześniejszego zapisywanie się drogą elektroniczną na adres stowarzyszenie.oronsko@gmail.com oraz zapoznanie się z regulaminem, który dostępny jest na oronsko.org

TUTAJ fotoreportaż

foto i tekst: Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko