Szydłowiecki Rynek ma odzyskać swój dawny blask, znów ma być pięknie i zachęcająco do spacerów i do odwiedzin turystów. 

Zostaną ustawione stylowe latarnie, pomnik Tadeusz Kościuszko, kolumna „Zośki” oraz pręgierz miejski będą podświetlone

Pomnik Tadeusza Kościuszki, kolumna „Zośka” i pręgierz miejski będą stylowo podświetlone. Zrewitalizowany będzie również Skwer Staromiejski poprzez częściowe usunięcie starego drzewostanu, uregulowanie ciągów pieszych, założenie nowych trawników i klombów, nasadzenia nowych krzewów i drzew. Skwer zostanie także oświetlony. Na rynku i ulicy Radomskiej pojawią się elementy małej architektury i oazy zieleni – gazony na kwiaty, ławki, stojaki na rowery, tablice informacyjne.

Zdaje się, że będzie naprawdę ładnie. Musimy jednak jeszcze przez chwilę uzbroić się w cierpliwość. Szczególnie Ci, którzy mieszkają w centrum miasta lub często w nim bywają. 

Rewitalizacja tej części Rynku oraz wyremontowany Zamek wraz z zamkowym parkiem mają sprawić, że do Szydłowca ochoczo przyjeżdżać będą turyści. Miejmy nadzieję, że tak będzie. 

Poniżej zapraszamy do małej galerii zdjęć z obecnego stanu prac remontowych.

Z ciekawostek dotyczących projektu kluczowego. Jutro tj. 20 sierpnia 2014 o godzinie 12.oo odbędzie się oficjalne (nareszcie) otwarcie Hotelu Pod Dębem, który całkiem niedawno zyskał operatora, który ma ożywić to miejsce.

{phocagallery view=category|categoryid=283|limitstart=0|limitcount=13|imageordering=5}