W weekend 14 i 15 sierpnia odbyły się pierwsze mecze piłkarskie sezonu 2021/2022 w ligach radomskich Klasie Okręgowej i Klasie A.

W Klasie Okręgowej powiat szydłowiecki reprezentują: Szydłowianka Szydłowiec oraz Oronka Orońsko.

Nowy sezon zdecydowanie lepiej rozpoczęli Ci drudzy. Podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka pokonali na własnym boisku w Orońsku rezerwy Radomiaka Radom 1:0, a mogli wyżej, ale zabrakło skuteczności. Oronka w tym sezonie z pewnością chce zająć wyższe miejsce niż w poprzednim sezonie kiedy jako beniaminek zajęła 9 miejsce w samym środku tabeli.

Szydłowianka sezon rozpoczęła w Warce ze spadkowiczem z IV ligi miejscową KS Warką. Lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali naszą drużyną 2:0. Na facebooku Szydłowianki porażka ta nazwana została falstartem. Nasz zespół zdecydowanie lepiej musi zaprezentować się już w najbliższą sobotę, kiedy w Szydłowcu podejmie Orła Wierzbica.

W Klasie A w tym sezonie mamy 3 drużyny z powiatu szydłowieckiego: Gryfię Mirów, KS Jastrząb i Postęp Łaziska tegoroczny beniaminek.

W pierwszej kolejce (podobnie jak w poprzednim sezonie) w Jastrzębiu rozegrane zostały derby powiatu szydłowieckiego na tym szczeblu rozgrywkowym. Miejscowy KS Jastrząb podejmował gości z Mirowa. W poprzednim sezonie padł remis, tym razem to Gryfia okazała się lepsza wygrywając w Jastrzębiu, aż 1:4.

Swój mecz przegrał, również beniaminek z Łazisk, który na własnym boisku podejmował spadkowicza z Klasy Okręgowej Zwoleniankę Zwoleń. Goście okazali się lepsi i wygrali 0:2. Bezpośrednio przed spotkaniem kapitan Postępu otrzymał puchar za ligowy awans.

Klasa B w której występować będzie Hubal Chlewiska swoje rozgrywki rozpoczyna w weekend 28 i 29 sierpnia.

Zapowiedź następnej kolejki:

  • Szydłowianka Szydłowiec – Orzeł Wierzbica – 21 sierpnia, godzina 17.00
  • LKS Promna – Oronka Orońsko – 21 sierpnia, godzina 17.00
  • Gryfia Mirów – Iłżanka Kazanów – 22 sierpnia, godzina 16.00
  • Gracja Tczów – KS Jastrząb – 22 sierpnia, godzina 17.00
  • Postęp Łaziska – KP Stanisławice – 22 sierpnia, godzina 17.00