Zespół od początku związany jest personalnie z kapelą szydłowiecką TheNaturat. Początkowo Sabaka Niewirna jest więc niczym innym jak odmłodzonym składem TheNaturatu (z tym samym choćby wokalem). Potem to się zmienia.

Do kapeli dołączają członkowie, którzy działali w innych szydłowieckich zespołach jak „Aerospatile” czy „Żargon”. Od lutego 2011 kapela coraz intensywniej koncertuje. W sierpniu 2011 dochodzi do nagrania pierwszego dema. Osiem kawałków utrzymanych w stylistyce szybkiego, radykalnego punka. Numery były nagrane częściowo w studio (perka), częściowo we własnych domach (reszta instrumentów + wokale), dzięki zaprzyjaźnionej kapeli „I Refuse” udało się zarejestrować „live” z koncertu z Iłży z lipca 2011. Co do stylu to jest to po prostu brudny uliczny punk. Muzyka Sabaki skierowana jest do tych, którzy mają już dosyć słodkiego punka.

Zapytałem zespół „jakie mają plany koncertowe na najbliższy czas” oto co odpowiedzieli:

„Gramy całkiem sporo jak na kapelę nikomu nie znaną, choć może dla zespołów grających więcej, 2-3 koncerty w miesiącu to nie dużo. Czasami jednak tych koncertów jest więcej, a czasami mniej. 11 listopada po raz drugi w tym roku będziemy mieli okazję zagrać w Szydłowcu na szydłowieckim zamku”

Kolejne pytanie dotyczyło tego, „czy muzyka punk ma w dzisiejszych czasach pod górkę czy z górki”?:

„Muzyka punk nadal ma swoich fanów, o dziwo więcej niż się wydaje. Mimo to jest ciężko, wciąż za mało inicjatyw.Ta scena organizuje się praktycznie sama, czasami niestety bez żadnej pomocy domów kultury itp. Mimo tego przybywa młodych ludzi, co da się zauważyć nawet w Szydłowcu. Można więc patrzeć w przyszłość spokojnie. Zwłaszcza w Sz-cu – na 13 tys.mieszkańców działa kilka kapel związanych bezpośrednio lub zahaczających o punk rock. To więcej niż w Radomiu, który jest kilkanaście razy większy”

Ostatnią kwestią którą poruszyłem to „jaki jest przekaz muzyczny Sabaki Niewirna”:

„Nudzi nas przekaz radiowy (piosenki o miłości itp.). Czasami pojawia się w naszych tekstach zniechęcenie do polityki, społeczeństwa, różnych instytucji. To zrozumiałe. Choć i tak żyjemy w najlepszych czasach jakie były do tej pory. Jest jednak wciąż ignorancja, nieświadomość, konformizm, różne rzeczy nas denerwują, pewnie nie tylko nas. Typowo ,,pozytywnego’’ przekazu nie mamy, chociaż może szkoda, bo popieramy. Uwypuklamy raczej negatywy. Staramy się nadrabiać muzyką. Ona ma być do przodu.”

Zapraszam do zapoznania się z muzyką Sabaki Niewirna zespołu punkowego z Szydłowca klikając w podane linki :

http://www.myspace.com/sabakaniewirnahttp://www.facebook.com/pages/Sabaka-Niewirna/290691237611895?sk=app_178091127385

{phocagallery view=category|categoryid=10|limitstart=0|limitcount=9}