W sobotę 18 listopada w Ośrodku Sportowym MOSIR Kolejarz w Katowicach odbyła się charytatywna gala bokserska grupy Biznes Boxing Polska.

Publiczność na żywo i Ci, którzy oglądali transmisję w internecie zobaczyli wiele ciekawych pojedynków, ale nas szczególnie interesowała jedna. Walka wieczoru!

W walce wieczoru zaprezentował się pochodzący z Chlewisk Sebastian Szczerek, a Jego rywalem był trzykrotny mistrz świata, wielokrotny mistrz Europy w trójboju siłowym, a także rekordzista świata w wyciskaniu sztangi na klatę (390 kg!) – Tomasz Obcowski. Rywala Sebastiana możemy kojarzyć z niedawnej walki z jednym z braci Pudzianowskich na gołe pięści podczas gali Wotore.

Walka Sebastiana z Obcowskim miała status pojedynku pokazowego, a więc werdykt został uznany za remisowy.

Gołym okiem można było zauważyć ogromną różnicę wagową przeciwników. Sebastian Szczerek wniósł na wagę przed walką 70 kg, a zawodnik z Katowic Tomasz Obcowski, aż 96 kg.

Ciekawostką jest również fakt, że konferansjerem podczas gali był pochodzący z Szydłowca Mateusz Jarzyński, który od kilku lat specjalizuje się m.in w prowadzeniu gal bokserskich. Pozdrawiamy Mateusz!

Fundusze zebrane podczas gali BIZNES BOXING POLSKA zostały przekazane na domy dziecka w Katowicach, a także na cele statutowe fundacji „Dobro Jest W Nas”. Uzbierano ponad 60 tysięcy złotych!

Sebastian po zakończonej walce wspomniał również o zbiórce dla Stasia Madeja z Chlewisk. TUTAJ link do zbiórki.

Gratulacje Sebastian!

Portal „Nasz Szydłowiec TV” był partnerem medialnym Sebastiana w przygotowaniach do walki.