By się lepiej poznać każdy z przybyłych gości opowiedział coś o sobie czym się zajmuję co lubi robić jakie ma zdolności muzyczne. Okazało się że przybyłe osoby mają niesamowity potencjał twórczy bo było kilka osób które potrafią śpiewać i pisać teksty, cztery osoby grające na gitarach i komponować muzykę, jeden perkusista, dwoje akordeonistów.

Jak stwierdził animator z tego ciasta da się upiec chleb, ale żeby ten chleb był bogatszy potrzebne są dodatkowe składniki w postaci kolejnych uczestników.

Cały czas czekamy na osoby na osoby chętne, które wezmą udział w projekcie. Na kolejnym spotkaniu każdy z uczestników zaprezentuje swoje umiejętności i podzielimy się pomysłami co chcemy zrobić. W tym projekcie nic nie jest narzucone z góry, w ramach naszego działania może się zmieścić wiele pomysłów muzycznych przede wszystkim chodzi o poznanie się nawzajem i wspólne działanie starszego pokolenia z młodszymi.

„Ja osobiście myślę że i młodzi i starsi mają wiele wspólnego ze sobą tylko nie mieli nigdy okazji się o tym przekonać. My poprzez projekt dajemy im taką możliwość wspólnego działania obalając mity dziadka czy babci jako instytucji, czy młodego człowieka jako buntownika przewracającego porządek do góry nogami. Wbrew pozorom starsi i młodsi to zapomniana część naszego społeczeństwa, młodych się nie słucha bo są za młodzi, a starszych się marginalizuje bo już swoje pięć minut mieli – my myślimy inaczej uważamy że młodzi są naszą przyszłością a starsi są solą tego miasta dlatego jeżeli połączymy żar młodości z doświadczeniem starszych uzyskamy wręcz 100% dobry przepis na realizację założeń projektu.” – powiedział Łukasz Piorun, wiceprezes Fundacji Aktywizacji Społecznej Kanon.

 „Jest to pierwszy tego typu projekt, gdzie młodzi wspólnie ze starszymi bez uprzedzeń do siebie robią coś razem i myślimy, że nie ostatni. Mamy nadzieje że z tego projektu nie tylko urodzi się wspólna płyta lecz również nawiążą się trwałe więzi międzyludzkie które będą owocowały w przyszłości. Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować wszystkim uczestnikom przybyłym na spotkanie organizacyjne jak również Staroście Powiatu Szydłowieckiego i Panu Dyrektorowi Liceum im H. Sienkiewicza za patronat nad projektem i za udostępnienie sali prób.” – zakończył Piorun.

 NASTĘPNE SPOTKANIE 21 LISTOPADA 2013 r godzina 16:30 w Liceum im H. Sienkiewicza.