23 kwietnia minie dokładnie rok od tragicznej śmierci Marcina Pawlaka, prezesa firmy Stolpaw, znanego z zaangażowania społecznego człowieka.

Blisko rok po tamtych wydarzeniach, jego rodzina i przyjaciele zdecydowali się zorganizować siatkarski memoriał jego imienia. Siatkarski, ponieważ Marcin ukochał szczególnie właśnie tę dyscyplinę sportową.

31 marca na siatkarskim boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu w kategorii open spotkały się drużyny: Stolpaw, Domino Jastrząb, UKS Olimp Skaryszew, Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec, KU AZS UJK Kielce, Cerrad SMS Starachowice i Gmina Sitkówka – Nowiny. W kategorii oldboy rywalizowali natomiast przyjaciele zmarłego z Radomia, Kielc, Jastrzębia i połączone siły Skarżyska Kamiennej i Końskich.

Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 9.00 i od razu czuć było, że rywalizacja będzie stała na wysokim (choć grali amatorzy) sportowym poziomie.

Zanim rywalizacja rozkręciła się na dobre, chwilę po godzinie 11. odbyło się oficjalne otwarcie Memoriału im. Marcina Pawlaka. Głos zabrała Anna Pawlak, żona Marcina, obecna prezes firmy Stolpaw – BiS. Wspominała swojego męża, była pewna, że Marcin cieszyłby się z tego Memoriału, dziękowała wszystkim za zaangażowanie i obecność, życząc na koniec udanej sportowej rywalizacji. Kilka słów zapewnienia, że Czarni Radom zawsze będą obecni na tym Memoriale, skierował do zebranych prezes WKS Czarnych Radom Wojciech Stępień. Warto dodać, że podczas Memoriału towarzyszyli prezesowi min. Halina Bąk prezes stowarzyszenia Czarni oraz Robert Prygiel trener Cerrad Czarnych Radom.

Po części oficjalnej drużyny wrócili pod siatkę i kontynuowały część sportową. Ostatecznie w kategorii open najlepsza okazała się drużyna Domino Jastrząb, która po wyrównanym meczu finałowym pokonała ekipę Stolpaw 2:1. Po odebraniu pucharu zwycięzców z rąk Anny Pawlak posypało się confetti, a na siatkarskie boisko polał się symboliczny zwycięski szampan.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Cerrad SMS Starachowice, która w „małym finale” pokonała UJK Kielce.

W kategorii oldboy, kolejność ułożyła się następująco: 1. Kielce, 2. Jastrząb, 3. Radom, 4. Skarżysko/Końskie

Nie zabrakło również nagród indywidualnych: MVP Memoriału wybrany został – Tomasz Gołosz z Domino Jastrząb, najlepszym rozgrywającym – Marcin Sasal z Stolpaw, najlepszy atakujący – Łukasz Tkacz z Stolpaw, najlepszy przyjmujący – Dominik Wanat z Domino Jastrząb, najlepszy blokujący – Jakub Michalski z Stolpaw, najlepszy środkowy – Artur Dudek z Cerrad Starachowice, a najlepszy libero – Mateusz Gawlik z Cerrad Starachowice.

Gratulujemy wszystkim drużynom, a w szczególności organizatorom za sprawnie zorganizowany Memoriał!

Poniżej prezentujemy nasze relacje z I Memoriału im. Marcina Pawlaka: