16 września z pewnością zapisze się w pamięci tegorocznych pierwszoklasistów. Tego dnia odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

Zgodnie z tradycją szkoły uroczystość ta odbywa się w Oblęgorku – w Muzeum Henryka Sienkiewicza, patrona liceum.

Wybrani uczniowie reprezentujący swoje klasy złożyli uroczyste ślubowanie w imieniu pozostałych koleżanek i kolegów. Klasę I A reprezentowali Zuzanna Gizińska i Dominik Majewski, klasę I B – Marcelina Mędryk i Łukasz Zgoda, klasę I C- Bartosz Dobjasz i Adrianna Pinda, klasę I D – Amelia Mosiołek i Igor Ankurowski, zaś klasę I E Natalia Głuch oraz Julia Wyrwińska.

Wychowawcy klas pierwszych w Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu: 1A Ireneusz Kosno, 1B Magdalena Niewadzisz, 1C Katarzyna Szeloch-Sułecka, 1D Paweł Bloch, 1E Natalia Erbel.

Ślubowaniu towarzyszył poczet sztandarowy w składzie: Ewelina Olbromska, Kasia Kraska, Maciej Florczyk.

Tuż po uroczystości uczniowie mieli okazję zwiedzić zabytkowy pałacyk, poznali biografię patrona, podziwiali pamiątki rodzinne i dary jubileuszowe, które otrzymywał Sienkiewicz.

Zwieńczeniem, tradycyjnie w dniu ślubowania, było ognisko integracyjne wszystkich klas.

Drodzy Pierwszoklasiści! Oficjalnie staliście się częścią szkolnej społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Życzymy Wam, abyście w czasie tych czterech lat nauki zdobywali wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam realizować zamierzone cele życiowe, ale także byście rozwijali tu swoje pasje i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata – dyrektor LO Karol Kopycki.

foto. Paweł Bloch info. Magdalena Niewadzisz kierownik wycieczki – Agnieszka Kamińska