To niezwykły dzień nie tylko dla pierwszaków, toteż na uroczystość licznie przybyli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i goście specjalni

– Burmistrz Miasta – pan Artur Ludew, przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu – pan Marek Artur Koniarczyk, pełniąca obowiązki dyrektora Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty w Szydłowcu – pani Dorota Nowak, pełnomocnik ds. społecznych i współpracy z organizacjami pozarządowymi – pani Jadwiga Kopycka, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu Wydział d/s Nieletnich – aspirant Piotr Zięba oraz przewodniczący Rady Rodziców – pan Sławomir Nojek i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Tomczyk. 

Uczniowie z wielkim przejęciem wysłuchali odczytanej przez panią wicedyrektor Grażynę Olesińską roty przypieczętowując ją słowem „ślubuję”. Miłą niespodzianką dla dzieci były liczne prezenty ufundowane przez przybyłych na uroczystość gości. Potem wszyscy wspaniale bawili się podczas oglądania przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy II d pod kierunkiem pani Barbary Gutowskiej. Tak ważny moment w życiu dzieci nie mógł pozostać nie uwieczniony na fotografiach, do których nasze pierwszaki chętnie pozowały. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wesołymi rozmowami przy stole.

slubowaniesobieski1