W auli szkolnej zgromadzili się odświętnie ubrani uczniowie, rodzice, dziadkowie i nauczyciele, którzy w radosnych nastrojach oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości. Nie zabrakło też znamienitych gości. Na uroczystość szkolną przybyli: Burmistrz Szydłowca – pan Artur Ludew, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu – pan Marek Artur Koniarczyk, Pełnomocnik ds. społecznych i współpracy z organizacjami pozarządowymi – pani Jadwiga Kopycka, sierżant Marlena Skórkiewicz reprezentująca komendanta szydłowieckiej policji oraz pani Ilona Mamla z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.

Na początku uroczystości bohaterowie dnia – nasi pierwszoklasiści- wspólnie ze swoimi starszymi kolegami z klas drugich mieli możliwość zaprezentować swoich talentów recytatorskich i muzycznych w krótkim programie artystycznym. Bardzo dobrze zdali egzamin na ucznia i wreszcie mógł nastąpić oczekiwany przez wszystkich akt pasowania. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, następnie pani dyrektor specjalnym ołówkiem pasowała każdego z nich na ucznia. Dopełnieniem aktu pasowania było odciśnięcie kciuka w kronice szkolnej i otrzymanie z rąk wychowawców legitymacji szkolnych.

Nie zabrakło gratulacji i wspaniałych życzeń od naszych gości dla najmłodszych. Pan Burmistrz wręczył Pierwszakom wspaniałe pamiątkowe upominki, pani sierżant zadbała o bezpieczeństwo dzieci, wręczając im odblaski, a Pan Przewodniczący Rady Miejskiej osłodził tę wzruszającą chwilę pysznymi cukierkami.

Ostatnim akcentem dnia były pamiątkowe, wspólne fotografie i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy wszystkim za spędzone z nami chwile, a pierwszakom życzymy sukcesów i niezapomnianych wrażeń w szkole.

Więcej zdjęć TUTAJ