Z tego co udało nam się ustalić najbardziej w Szydłowcu ucierpieli mieszkańcy Osiedla Północ. 

W jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Północnej obalona przez wichurę została ściana szczytowa, co widoczne jest na zdjęciach (głównym i nr 2 w tekście). Póki co ściana została zabezpieczona przez strażaków z OSP Szydłowiec oraz OSP Majdów. 

Jeszcze mocniej skutki sobotniej wichury odczuli mieszkańcy domu przy ulicy Maleckiego w którym wichura zerwała większą część dachu. (zdjęcia 3,4 i 5) Konstrukcja dachu, wraz z blachą i fragmentami ocieplenia wylądowały na …placu podwórka. Mieszkańcy zniszczonego domu straty oceniają na blisko 20 tysięcy złotych, ponieważ zniszczeniu uległa również dachowa część systemu solarnego.

Dach również został zabezpieczony przez straż pożarną specjalną wodoszczelną folią.

Teraz mieszkańców obu domów czekają kosztowne remonty. Na szczęście prognozy pogody na najbliższe dni są dużo łagodniejsze, a nawet bardzo słoneczne co z pewnością będzie pomocne w naprawianiu szkód. 

Mieszkańcy są bardzo wdzięczni za pomoc lokalnym strażakom, zastanawiają się jednak czy skądś przyjdzie jeszcze pomoc finansowa przy naprawie zniszczeń? Czy w ogóle istnieją takie formy pomocy w naszym powiecie? Z tego co pamiętamy bywało już tak, że w innych rejonach Polski zniszczenia spowodowane naturą były w jakiejś części finansowane przez Państwo lub samorządy lokalne. Jak jest w praktyce?