W naszym regionie kąpielisk jest dość sporo. Są zbiorniki strzeżone z których korzysta naprawdę ogromna ilość mieszkańców naszego powiatu, szczególnie w tak upalne dni jak ostatnio. Są niestety też takie, które nie są strzeżone przez ratownika, a woda nie nadaje się do kąpieli. Mimo wszystko i na takie miejsca znajdą się amatorzy wodnych uciech.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu patrolują miejsca dzikich kąpielisk na terenie całego powiatu szydłowieckiego. Działania te realizowane są w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne Wakacje – Bezpieczna Woda”.

W codziennej służbie patrolowej i obchodowej są sprawdzane zbiorniki wodne po byłych kamieniołomach, kopalniach żwiru czy zbiornikach przeciwpożarowych.

Popularne w Szydłowcu „skałki” w latach ubiegłych były chyba najbardziej niebezpiecznymi zbiornikami wody w okolicy i zebrały największe żniwo wśród młodych ludzi.

W tych miejscach policjanci prowadzą rozmowy z osobami korzystającymi z kąpieli i ostrzegają o niebezpieczeństwie. Osoby nieletnie są odwożone do domów.

Z policyjnych statystyk wynika, że aż 74% młodzieży kąpie się w miejscach niedozwolonych. Odpoczywająca młodzież nad wodą nie przestrzega zasad bezpieczeństwa, towarzysząca brawura, spożywanie alkoholu jest przyczyną utonięć i nieszczęśliwych wypadków kończących się trwałym kalectwem. Nie wątpliwy wpływ na liczbę wypadków i utonięć ma również temperatura powietrza, szczególnie fale upałów jakie panują w ostatnim tygodniu.

Władze i media apelują o rozważne zachowywanie się podczas letniego wypoczynku nad wodą, która naprawdę może być niebezpieczna!

Na koniec młodzieży życzymy słonecznych, choć może troszkę mniej parnych wakacji, a wszystkim tym którzy z racji pracy wakacji nie mają, życzymy by znalazł się choć tydzień by udać się na wakacyjne szaleństwo!

BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

źródło i foto: http://www.szydlowiecpowiat.pl/