Rozpoczęliśmy o godz.18:00 przywitaniem gości i uczestników, następnie tworzyliśmy bibliotekę nocą metodą tęczowego wydrapywania. Kolejnym punktem programu było poznanie historii pisma oraz wcielenie się w średniowiecznego kronikarza. Dzieci za pomocą atramentu i gęsich piór próbowały napisać list, dla porównania pisaliśmy także piórami atramentowymi ze stalówką.

Po wykonaniu prac plastycznych przyszła pora na odpoczynek. W świetle księżyca oraz przyniesionych przez dzieci latarek czytaliśmy o przygodach trójki kocich detektywów Mlekota, Mrukota i Myszkota. Następnie przyszła pora na najbardziej wyczekiwane przez dzieci poszukiwania zaginionego manuskryptu. Uczestnicy Nocy Bibliotek rozwiązując zadania i odnajdując ukryte wskazówki, powoli zbliżali się do celu. Gdy „skarb” został odnaleziony zaskoczeniem był fakt, że przeleżał tyle lat w bibliotece.

Wieczór zakończył się seansem filmowym na tarasie biblioteki. Dzieci okryte ciemnością nocy obejrzały film pt.: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Stella Nostra”.

Obszerny fotoreportaż dostępny TUTAJ

info: Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne