Wszystko wskazuje na to, że już niebawem w Szydłowcu utworzona zostanie tzw. spółdzielnia socjalna.

Kilka dni temu delegacja z Szydłowca udała się do Kozienic, aby spotkać się z założycielami tamtejszej spółdzielni socjalnej „Przystanek Kozienice”.

Delegacja najpierw spotkała się z burmistrzem Kozienic Piotrem Kozłowski, po czym udała się do sklepu socjalnego prowadzonego przez spółdzielnię.

Wyjazd studyjny z Szydłowca (wziął w nim udział burmistrz Artur Ludew) zorganizowano w celu zapoznania się z formalnymi i logistycznymi aspektami działalności spółdzielni socjalnej. Rozmawiano o tym, jak prosperuje spółdzielnia oraz sklep socjalny „Przystanek Natura” przez nią prowadzony, a także jak inicjatywa ta została przyjęta przez mieszkańców Gminy Kozienice.

Wszystko to dlatego, że samorząd szydłowiecki podjął już pierwsze kroki w celu założenia spółdzielni socjalnej. Takie przedsiębiorstwo będzie dawało nowe możliwości na wykorzystanie lokalnego potencjału oraz pomoże osobom wykluczonym z rynku pracy na powrót do aktywności zawodowej.

W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Radomia z którymi to, nasza gmina współpracuje w zakresie rozwoju aktywności III sektora oraz uruchomienia szydłowieckiej spółdzielni socjalnej.

Z informacji, które do nas docierają szydłowiecka spółdzielnia socjalna ma poprowadzić jedno z ważniejszych przedsięwzięć na mapie kulturalnej Szydłowca, czyli kawiarnię w szydłowieckim zamku. Mówił o tym Konrad Jóźwik w rozmowie z Radiem Radom.

Jako Spółdzielnia Socjalna planujemy wiele rzeczy związanych z turystyką i gastronomią w Szydłowcu, w tym również myślimy o kawiarni. W tym momencie jesteśmy na etapie dokumentów do stworzenia spółdzielni, dlatego na pewno będzie wiele działań, ale na ten moment skupiamy się na powstaniu spółdzielni a na szczegóły związane z konkretnymi działaniami musimy jeszcze poczekać” – powiedział portalowi „Nasz Szydłowiec” Konrad Jóźwik

info. Urząd Miejski w Szydłowcu