Ponad 60 osób spotkało się 21 stycznia, by wspólnie świętować, rozmawiać, podsumować miniony rok i zaplanować nowe działania. 

Swoją obecnością to uroczyste spotkanie zaszczycili: ks. kanonik Adam Radzimirski, starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz przedstawiciele zarządu okręgu radomskiego Związku: Helena Błaszczyk i Elżbieta Górniak. 

Spotkanie otworzył prezes szydłowieckiego związku Andrzej Bedyński, następnie głos zabrali zaproszeni goście. 

Okolicznościową modlitwę odmówił ks. proboszcz Adam, on również zaintonował śpiewanie kolędy. Następnie przyszedł czas na świąteczno – noworoczne życzenia, łamanie się opłatkiem, rozmowy i poczęstunek. 

Wiceprezes szydłowieckiego związku Aleksandra Kałużyńska przedstawiła działania, które zostały podjęte w ubiegłym roku, a także plany, które szydłowiecka grupa ma na rok 2016 rok. Są wyjazdy do kina, do teatru, a także kilkudniowe wyjazdy rekreacyjno – turystyczne. Z tego co zostało powiedziane do udziału we wszystkich działaniach, chętnych jest bardzo wielu, a na niektóre przedsięwzięcia brakuje już miejsc. Wielu młodszych powinno brać przykład z szydłowieckich emerytów, rencistów oraz inwalidów, którzy rewelacyjnie potrafią zorganizować sobie czas. 

Portal Nasz Szydłowiec już po raz kolejny miał przyjemność uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym szydłowieckiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wielkie dzięki za zaproszenie 🙂

Fotoreportaż na Facebooku (kliknij)