W lasach, na łąkach, nieużytkach, wszędzie – stan suszy. Zewsząd płyną apele o ostrożność w lesie, o niewypalanie traw, o niepodpalanie, o zachowanie rozsądku!

W powiecie szydłowieckim rok 2020 nie oszczędza! Nawet w czasach epidemii koronawirusa podpalacze nie oszczędzają strażaków.

Realizowanych jest szereg profilaktycznych działań, strażacy apelują, z systemów alarmowych codziennie wybrzmiewają komunikaty informujące o stanie zagrożenia pożarowego.

Wczoraj Urząd Miejski w Szydłowcu poinformował o zainstalowaniu fotopułapek w lasach i na polach. Mamy nadzieję, że takie działanie wpłynie na zaprzestanie podpaleń. Lepiej, aby nikt się nie nagrał.

Warto byłoby, aby również pozostałe gminy powiatu szydłowieckiego zainstalowały podobne urządzenia.

Przy okazji przypominamy apel Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który został wystosowany do mieszkańców powiatu szydłowieckiego

Apel straży pożarnej do społeczeństwa powiatu szydłowieckiego

Pierwszy apel o niewypalanie pojawił się już w marcu, warto sobie go przypomnieć, tym bardziej, że w tym artykule zawarte są statystyki z 2019 roku, które są przerażające:

STOP pożarom traw!

O tym jak straszne są pożary lasów, szczególnie podczas takiej suszy jak obecnie, możemy zaobserwować oglądając video i zdjęcia z płonącego Biebrzańskiego Parku Narodowego….