Organizatorami obu turniejów było Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich, Skarżyska Akademia Siatkówki i portal skarzysko24.pl. Projekt Sport Challenge był współfinansowany ze środków Gminy Skarżysko-Kamienna w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Skarżysko-Kamienna w 2014 roku.

W turnieju kobiet udział wzięły 4 drużyny – m.in. ze Skarżyska Kościelnego, Kielc i Szydłowca. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” (mecze po 2 sety do 25 pkt.), a o końcowej klasyfikacji decydowała ilość wygranych setów w całym turnieju

Po kilku godzinach emocjonującej rywalizacji w do boju o zwycięstwo w turnieju (dorobek punktowy z poprzednich spotkań nie przesądzał kolejności drużyn na podium turnieju) stanęły drużyny SPS CONSTRUCTION Kielce i Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec. Pierwszy set był grą „punkt za punkt”, ale to zawodniczki z Szydłowca ostatecznie wygrały seta – 26:24. W secie drugim Raszóstka Szydłowiec dominowała już wyraźniej – wygrywając 25:17.

1 miejsce: Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec

2 miejsce: SPS CONSTRUCTION Kielce

3 miejsce: GAMEB Skarżysko Kościelne

Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe – ufundowane przez organizatorów.

rassukceswskarzysku2

rassukceswskarzysku3