Od zwycięstwa i porażki rozpoczęła reprezentacja Klubu Sportowego ALTERNATYWA swój udział w tegorocznej Otwartej Lidze Mazowieckiej w szachach.

Drużyna prowadzona przez kapitana Jacka Sieczkowskiego występuje w składzie: Dariusz Żurek, Wojciech Bednarczyk, Sebastian Nowakowski, Sławomir Bednarczyk oraz Tadeusz Ryszewski.

W niedzielę 22 grudnia, swoim pierwszym w lidze meczu, szydłowieccy zawodnicy ulegli drużynie Legionu z Legionowa – 0,5 : 3,5 ale już w drugim spotkaniu zdołali odrobić straty, wygrywając – 2,5 : 1,5 z warszawskim klubem SzachMatek. Organizatorem rozgrywek (na własnym terenie) był bardzo silny i utytułowany klub szachowy LAURA Chylice.

Szydłowiecka drużyna powróciła do udziału w rozgrywkach ligowych po kilkudziesięcioletniej przerwie (ostatnio – w grach o tzw. „Złotą Wieżę”, miejscowi szachiści wystąpili w latach 70-tych ubiegłego wieku).

Powrót do grona licencjonowanych klubów szachowych umożliwiło nam wsparcie ze strony władz miejskich Szydłowca, które dofinansowały koszty rejestracji, opłat startowych i dojazdów (następny zjazd i II runda zmagań – już 5 stycznia w Zielonce pod Warszawą), a także Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Warszawie, który sfinansował zakup strojów sportowych oraz gadżetów klubowych (niezbędnych przy wymianie pamiątek z innymi drużynami biorącymi udział w lidze). Dziękujemy.

Prezes Klubu Sportowego „Alternatywa” w Szydłowcu

Wojciech Bednarczyk