Takiej frekwencji i tak dobrego wyniku finansowego zbiórki z pewnością nie spodziewali się nawet organizatorzy czyli wolontariusze z szydłowieckiego Punktu Przetrzymań Zwierząt. 

Chwilę po godzinie 14 w niedzielę 15 września,  rozpoczął się „Dzień Psiaka Szydłowiaka” w szydłowieckim Parku Radziwiłłów.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji tego dnia. Była możliwość zachipowania swojego psa, możliwość zakupu wielu ciekawych fantów, czy smakołyków, a także wzięcia udziału w ciekawych licytacjach z których dochód przeznaczony był na psiaki.

Podczas imprezy odbyły się m.in pokazy: Akademii Holistycznej ze Skarżyska, a także Akademii Karate z Szydłowca, które cieszyły się ogromną popularnością.

Na scenie usytuowanej na placu z widokiem na szydłowiecki zamek wystąpili tego dnia: uczniowie z PSP nr 2 im. Jana Pawła II, tancerze, uczniowie Pracowni Muzycznej „Piano”, Laura Śliwa z zespołem, Tomasz Kraska oraz Zuza Gadowska.

Przez cały czas trwania wydarzenia wolontariuszom udało się zebrać 10. 348,14 złotych

Cała kwota przekazana będzie na pomoc bezdomnym zwierzętom w Szydłowcu. Połowa kwoty przeznaczona będzie na pomoc w kosztach sterylizacji suk i kocic z Szydłowca i okolic. Reszta wspomoże utrzymanie Punktu Przetrzymań, niezbędne prace do wykonania, codzienną opiekę nad „rezydentami” miejsca na ulicy Piaskowej.

Podczas niedzielnego pikniku kilka psiaków z Punktu dało się poznać jako bardzo przyjazne zwierzaki, wielu z nich uczestnicy mogli poznać na specjalnie przygotowanej wystawie zdjęć i przeczytać ich opisy. Zdaje się, że była to ważna akcja edukacyjna, która miejmy nadzieję przyczyni się do spadku bezdomności zwierząt na terenie powiatu szydłowieckiego. Mamy również nadzieję, że tegoroczny Dzień Psiaka Szydłowika nie będzie imprezą jednorazową, a na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny Szydłowca.

Poniżej prezentujemy Wam obszerną relację, którą przygotowaliśmy: