W Festiwalu wzięli udział przedstawiciele młodzieży z „Sienkiewicza”. Udział młodzieży związany był z zakończeniem i podsumowaniem konkursu na e-publikację z Projektu MAPPTIPE (Multimedialna Aplikacja do Tworzenia Internetowych Publikacji Edukacyjnych).

W Projekcie aktywnie zaangażowani byli uczniowie i nauczyciele z naszego „Sienkiewicza”. Nad całością prac w naszym Liceum koordynację prowadzili nauczyciele informatyki p. M. Marcinkowski i p. Jerzy Wiernicki. Trud sie opłacił, gdyż „Sienkiewicz” w kategorii SZKOŁA zajął I miejsce.

Z tego miejsca pragniemy wszystkim zaangażowanym w projekt SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ

W środę rano uczniowie zaangażowani w projekt MAPPTIPE oraz laureaci szkolnego konkursu na e-publikację Paulina Irańska, Patrycja Zawadzka, Michał Tyka, Michał Szymkiewicz oraz Mikołaj Banaszczyk wraz z opiekunem p. Jerzym Wiernickim udali się do Warszawy na zaproszenie Prezesa Fundacji Nauka i Wiedza p. Andrzeja Ciastonia – organizatora Festiwalu.

W Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej przedstawiciel Kół Naukowych zorganizowali pokazy bardzo ciekawych doświadczeń z różnych dziedzin fizyki i nie tylko. Można było się dowiedzieć się m.in.: dlaczego nosimy okulary? Skąd się bierze prąd? Dlaczego żaglówka może płynąć pod wiatr? Jak można doświadczyć wirtualnej rzeczywistości?

Bardzo ciepło przyjęci przez organizatorów obejrzeliśmy ciekawe doświadczenia. Młodzież „Sienkiewicza” aktywnie uczestniczyła w tych pokazach. Swoje stoisko mieli również autorzy aplikacji MAPPTIPE, którzy przedstawili nową wersję tej aplikacji. Jako laureaci konkursu zostaliśmy zaproszeni do testowania i wyrażenia opinii o tej nowej wersji tej aplikacji.

Około godziny 13 organizatorzy zabrali nas na wycieczkę do NASK-u. (NASK – Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa – funkcjonuje jako instytut badawczy o bardzo szerokim zasięgu działań). NASK m.in. pełni rolę krajowego rejestru nazw internetowych w domenie „.pl”. Tam wzięliśmy udział w bardzo ciekawych i pouczających wykładach i warsztatach dotyczących własnej tożsamości w Internecie.

Następnie wróciliśmy na Wydział Fizyki, gdzie odbyło się podsumowanie konkursu na e-publikację. Podczas Gali głos zabrali przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, dziekan Wydziału Fizyki PW i oczywiście prezes Fundacji Nauka i Wiedza. Na zakończenie zostały wręczone nagrody i dyplomy. Nasze Liceum Ogólnokształcące zajęło I miejsce w kategorii Szkoła. Główna nagrodą w tej kategorii jest Tablica Multimedialna, która ze względu na swoje wymiary zostanie dostarczona do szkoły kurierem w najbliższych dniach. Wszyscy uczestnicy otrzymali Honorowe Dyplomy. Zmęczeni i zadowoleni w późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do Szydłowca.

{phocagallery view=category|categoryid=299|limitstart=0|limitcount=14|imageordering=5}

info i foto: www.liceum.webd.pl