7 października w Kieleckim Centrum Kultury odbył się pierwszy etap II Ogólnopolskiego Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka, zorganizowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W konkursie brały udział członkinie Radosnych Nutek z Mirowa, dwóm z nich udało się odnieść duży sukces.

W pierwszym etapie II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego udział brały Kamila Guza, Amelia Zych, Zuzanna Guz oraz Maja Kaluga, które są częścią zespołu Radosne Nutki pochodzącego z Mirowa. Jedna z nich – Kamila Guza zajęła ex aequo I miejsce w kategorii wiekowej 8-13 lat, druga Nutka – Maja Kaluga otrzymała wyróżnienie.

Kamila Guza jako zwyciężczyni etapu wojewódzkiego została zaproszona i będzie reprezentowała województwo świętokrzyskie w drugim etapie konkursu. Laureatka zmierzy się w listopadzie na scenie zespołu „Mazowsze” w Karolinie – Otrębusach ze zwycięzcami z pozostałych 15 województw. Najlepsi wystąpią podczas Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Przesłuchania uczestników z województwa świętokrzyskiego odbyły się w Kieleckim Centrum Kultury. Uczestników oceniało profesjonalne Jury pod przewodnictwem wokalistki i wykładowczyni w Katedrze Muzyki UJK Katarzyny Lisowskiej. Towarzyszyła jej kielecka radna i instruktorka Studia Piosenki Blue Song w Młodzieżowym Domu Kultury Joanna Litwin, panowie: Zbigniew Kułagowski i Krystian Segda z Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz Tomasz Kot z Kieleckiego Centrum Kultury.

Patronem Konkursu jest legendarny solista Zespołu „Mazowsze” Stanisław Jopek, a w programie znalazły się utwory z repertuaru Zespołu.

„Radosne Nutki” do konkursu przygotowywali opiekunowie: Jan Ulewiński i Elżbieta Kuźdub.

info: facebook/ Radosne Nutki
foto: Mateusz Wolski Fotografia | KCK