13 kwietnia w Kuźni Artystycznej w Radomiu obyły się eliminacje Małego Konkursu, w którym Lena Brzeźniak z Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” została laureatką i zdobyła nagrodę, natomiast Piotr Targowski z Grupy Teatralnej „ Zamczysko” otrzymał wyróżnienie.

25 kwietnia w radomskim Klubie Środowisk Twórczych „Łaźnia” miały miejsce eliminacje okręgowe 60.OKR. Spośród 50 uczestników wyłoniono laureatów, którzy otrzymali nagrody i przeszli do kolejnego, tym razem wojewódzkiego etapu, który odbędzie się w dniach 16-17 maja w Żyrardowie. Wśród laureatów są młodzi recytatorzy z Szydłowca . W kategorii poezja śpiewana nominację do kolejnych zmagań konkursowych otrzymała Aleksandra Michalska, której akompaniowała Martyna Kaczmarczyk, natomiast w kategorii – teatr jednego aktora przepustkę do Żyrardowa monodramem „Lament paranoika” zapewnił sobie . Cała trójka na co dzień swoje umiejętności doskonali pod okiem Sławy Lorenc Hanusz w Teatrze Poezji i Muzyki „u Radziwiłła” . W kategorii :turniej recytatorski laureatką została Ewelina Biaduń z Grupy Teatralnej „Zamczysko” , która pracuje pod opieką Ireny Przybyłowskiej Hanusz. Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła Olga Wojciechowska również z „Zamczyska”. W ramach tego wyróżnienia Olga otrzymała bezpłatną akredytację na udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Bolesława Leśmiana , który od lat odbywa się w Iłży.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i trzymając kciuki życzymy powodzenia oraz połamania języków w dalszych potyczkach konkursowych.

Tekst: Sława Lorenc – Hanusz

fot. Wiesław Wismont