W Auli Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się 17. uroczysta Gala Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria”, podczas której zostali zaprezentowani laureaci festiwalu i ich twórczość. Wśród nich znalazły się trzy solistki „Radosnych Nutek”: Dominika Dygas, Kamila Guza, Patrycja Dygas. Każda z nich wystąpiła indywidualnie i zajęła I miejsce w swej kategorii.
- Dominika Dygas- I miejsce – Kategoria I-III
- Kamila Guza – I miejsce– Kategoria IV-VIII
- Patrycja Dygas – I miejsce – Kategoria IV-VIII
Tegoroczne hasło festiwalu brzmiało: „Z Maryją Różańcową modlę się o pokój”. Gala z Koncertem wybranych laureatów i prezentacją zwycięskich prac odbyła się 7 czerwca 2023r. w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Była podsumowaniem festiwalu i okazją, by szczegółowo poznać laureatów konkursu, wręczyć im nagrody i dyplomy, wysłuchać prezentacji muzycznych wybranych utworów.
Podczas Koncertu na Gali wystąpiły solistki „Radosnych Nutek”. Dodatkowo, razem z innymi laureatami konkursu wyśpiewały niezwykły utwór ”Modlitwa o pokój” prosząc Boga o pokój na Ukrainie i na całym świecie.
Festiwal, w którym wzięło udział 2,5 tys. uczestników przebiegał w formie konkursu, był wydarzeniem kilkuetapowym i mogli w nim uczestniczyć jedynie soliści. Miał na celu szerzenie kultu maryjnego wśród dzieci i młodzieży, poznawanie i promowanie dzieł o tematyce maryjnej oraz promocję dziecięcych talentów.
Cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników, którzy przybyli z Polski i zagranicy w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy, Litwy, Uzbekistanu, Rosji.
Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” na Jasnej Górze była pani Anna Rybowicz, Stowarzyszenie ‘Sancta Maria”, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Częstochowie.
Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek, abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry, o. Nikodem Kilnar, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych.
Info i foto:

