,,Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać, to nie znaczy tracić” – Antoine de Saint – Exupery.

Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w życiu. Dlatego w tym roku szydłowiecka „Jedynka” przyłączyła się do świątecznej akcji ,,Paczka-Pomoc Polakom na Kresach”.

Organizatorem tego szlachetnego przedsięwzięcia był Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja ,,Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Warszawie. W dniach 01-06.12.2018r. w naszej szkole organizowane były zbiórki darów, w celu wspomożenia naszych rodaków mieszkających na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Uczniowie z Samorządu uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu rozpropagowali wśród społeczności szkolnej szczegółowe informacje dotyczące akcji, a następnie zbierali artykuły spożywcze, chemiczne, słodycze, medykamenty, środki opatrunkowe oraz kalendarze na rok 2019 o tematyce związanej z Polską. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli. Samorząd uczniowski skorzystał z możliwości wpłaty darowizny pieniężnej i dochód zebrany z dyskoteki andrzejkowej został przekazany na konto Fundacji.

Pani Monika Michalska i Julita Świercz-Kęska – koordynatorki szkolnej akcji przy współpracy Urzędu Miasta w Szydłowcu dostarczyły przygotowane paczki do Ochotniczego Hufca Pracy w Radomiu.

Wszystkim darczyńcom i osobom wspierającym akcję dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje!

info: PSP im. Jana III Sobieskiego