W miniony piątek w Szydłowcu na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza rozegrały się sceny jak z filmu. Były to ćwiczenia dowódczo-sztabowe przygotowane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Cała akcja rozpoczęła się o godz. 10., kiedy dyrektor szkoły otrzymał informację, że na terenie placówki znajduje się ładunek wybuchowy. W związku z tym powiadomione zostały służby ratunkowe. Następnie przystąpiono do ewakuacji uczniów oraz pracowników szkoły.

W akcji udział wzięli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Szydłowcu, Woli Korzeniowej, Majdowie, Jankowicach i Wysokiej, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Gazowe. W szkoleniu uczestniczyli również Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacek Różański, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Marek Filipiak, Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu brygadier Krzysztof Banaszek wraz z zastępcą młodszym brygadierem Sławomirem Mielniczukiem oraz przedstawiciele samorządów.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności oraz sprawdzenie procedur i rozwiązań przyjętych w planie operacyjnym funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa i w czasie wojny oraz wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

sierż. Marlena Skórkiewicz