Wydarzenie zorganizowane przez Strefę JP2 – Centrum Młodych cieszyło się ogromną popularnością wśród meiszkańców Szydłowca. 25 wystawców, którzy zdecydowali się wystawić swoje produkty nie mogli opędzić się od klientów.

Były świąteczne stroiki, bombki, łańcuchy, figurki, nie zabrakło również smacznego swojskiego jedzenia czy rozgrzewającego grzanego wina.

Przez cały „jarmarczny” dzień było wesoło i jak to na jarmarku gwarno. Nie mogło obyć się bez występów artystycznych, na scenie zaprezentowali się: Klaudia Dróżdż, uczniowie Pracownii Muzycznej „Piano”, Aleksandra Michalska, Kinga Malmon oraz Tomasz Kraska, którzy uraczyli mieszkańców Szydłowca świątecznym repertuarem.

„Gwiazdka na Rynku” zakończyła się wieczorem, loterią fantową, a także pojawieniem się św. Mikołaja.

Oto co na temat niedzielnej imprezy powiedział nam Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JP2 Centrum Młodych: „W tym roku po raz drugi zorganizowaliśmy „Gwiazdkę na Rynku” i powiem szczerze przeszła ona nasze najśmielsze oczekiwania. Ilość wystawców, pogoda i panująca przedświąteczna atmosfera sprawiły, że na rynku, tak jak przy świątecznym stole, spotkała się wielka rodzina jarmarkowa. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim dzięki, którym udało się zorganizować tegoroczny jarmark, zwłaszcza Parafii św. Zygmunta i Urzędowi Miejskiemu w Szydłowcu, bowiem bez tej pomocy „Gwiazdka na Rynku” nie miała by miejsca. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny jarmark za rok. Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej i że wspólnie z roku na rok będziemy rozwijali tę niezwykłą przedświąteczną imprezę.”

Podczas jarmarku podsumowano również tegoroczną edycję akcji Szlachetna Paczka. Darczyńcy przekazali ponad 300 pudełek z prezentami, które przekazane zostały ponad 20 rodzinom z Szydłowca i okolic. Z wyniku bardzo zadowoleni byli organizatorzy, którzy już dziś zapowiadają, że szykują się do przyszłorocznej edycji tej bardzo ważnej i wartościowej akcji.

Szlachetną Paczkę w Szydłowcu podsumował dla nas lider regionu Przemysław Duda: „Jeszcze parę miesięcy temu baliśmy się z jakim skutkiem projekt po krótkiej przerwie wróci do Szydłowca. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że UDAŁO SIĘ! Szlachetna Paczka i świąteczna atmosfera sprawiają, że otwierają się ludzkie serca i kieszenie. W tym roku dzięki pomocy darczyńców udało się nam wesprzeć 20 rodzin z Szydłowca i okolic. To nie tylko wsparcie materialne, ale dla wielu również emocjonalne i będące impulsem do dalszych działań. Te ponad 300 pudełek, które przewinęło się przez szydłowiecki magazyn sprawiło, że ludzie w rodzinach dostrzegli potrzebę zmian, a na tym najbardziej nam zależało. W imieniu sztabu dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w projekt niosąc pomoc potrzebującym rodzinom. W szczególny sposób pragnę podziękować moim SuperW i wszystkim wolontariuszom, bez których ta bajka nie miała by mejsca – Kocham Was za Waszą determinację, wsparcie i zaangażowanie.”

{phocagallery view=category|categoryid=323|limitstart=0|limitcount=10|imageordering=5}

foto: Agnieszka Kwaśnieska Fotografia