Rekolekcje, które przeżyliśmy, miały na celu przygotowanie nas nie tylko do świąt Wielkanocnych, ale także do wielkiego wydarzenia, jakim będzie kanonizacja Jana Pawła II. Pierwszego dnia uczestnicy spotkań skupili się na temacie śmierci poruszanym przez pryzmat stwierdzenia „non omnis moriar”. W debacie prowadzonej z księdzem Andrzejem i młodymi przedstawicielami różnych grup zastanawialiśmy się nad sensem śmierci i nad tym, co nas czeka po drugiej stronie. Gościem specjalnym dnia był lekarz Artur Łyczek, który opowiedział, jak z perspektywy lekarza wygląda podejście do śmierci. Smakiem zaś dobrego życia była gorzka czekolada, która ma w sobie zarówno nutę słodyczy, jak i goryczy.

Drugi dzień przepełniony był rozważaniami nt. naszego powołania i świętości. Rozmawialiśmy również o tym, jak dobrze przygotować się do kanonizacji. Gościem specjalnym drugiego dnia był raper Wieczny, (fragment jego twórczości poniżej) który dał świadectwo swojego nawrócenia i dążenia do świętości w wierze. Smakiem zaś drugiego dnia był miód – słodycz świętości.

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia spotykaliśmy się także wieczorem. W środę w ramach Bardzo mocnego kina nocnego obejrzeliśmy film „Ja jestem” opowiadający o potędze Eucharystii i prawdziwej obecności Chrystusa. Seans ten był również przygotowaniem do Boskiego solarium, czyli adoracji, którą przeżyliśmy w czwartek, a w czasie której wzruszające świadectwo wiary i obecności świętych dał ks. Witold. Tegoroczne rekolekcje zakończyła tradycyjnie spowiedź i Msza św., a także droga krzyżowa na Górę Trzech Krzyży.

 info i foto: www.sjp2.webd.pl 

więcej zdjęć: Tutaj