Młodzieży towarzyszyli katecheci: z „Sienkiewicza”- ks. Norbert Skawiński i ks. Andrzej Kania, a z „KOP-u-„ ks. Krzysztof Nowosielski , a także przedstawiciele dyrekcji i wychowawcy klas trzecich obu szkół. Młodzież z nauczycielami uczestniczyła we Mszy Świętej , której przewodniczył metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo, absolwent szydłowieckiego liceum.

W homilii dostojny szydłowianin wskazał na czas młodości jako czasu wzrastania. Po Mszy Świętej maturzyści wzięli udział w spotkaniu ze swoim najbardziej znanym „Ziomkiem”, który uświadamiał młodym wyzwania współczesnego świata i konieczność obecności Kościoła w mediach.

Po spotkaniu w imieniu uczestników głos zabrał mgr Karol Kopycki, dyrektor szydłowieckiego liceum. W swoim wystąpieniu podziękował Księdzu Arcybiskupowi za czas poświęcony młodzieży i słowo niosące pokrzepienie, a także zaprosił Księdza Arcybiskupa do obchodów 70- lecia „ szydłowieckiego Sienkiewicza”.

Po krótkiej przerwie obiadowej młodzież wzięła udział nabożeństwie drogi krzyżowej, którego rozważania koncentrowały się wokół młodości jako czasu podejmowania najważniejszych decyzji życiowych. Po nabożeństwie ze śpiewem Koronki do Miłosierdzia Bożego –umocnieni spotkaniem z Maryją – pielgrzymi udali się do domów.

I teraz już tylko….matura.:-)

ks. Andrzej Kania

{phocagallery view=category|categoryid=352|limitstart=0|limitcount=7|imageordering=5}