Spódnica to część damskiej garderoby nieco zapomniana. Aby o niej przypomnieć 30 października w publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu obchodziliśmy Światowy Dzień Spódnicy.

Coraz częściej spódnicę dziewczynki i kobiety zastępują bardziej wygodnymi i praktycznymi spodniami.

Mimo złych warunków pogodowych wielu uczniów i nauczycieli uczciło ten dzień zakładając spódnice. Do akcji dołączyła się również  grupa chłopców.

Już kilka dni wcześniej w holu głównym uczennice klasy 3b gimnazjum przygotowały specjalną wystawę poświęconą spódnicy. Można się z niej dowiedzieć kiedy została wymyślona, jakie są długości, rodzaje, jaką wybrać w zależności od budowy ciała czy wzrostu. Znalazły się też odpowiedzi na liczne pytania.

Również w piątkowej audycji w szkolnym radiowęźle mówiono o spódnicach i zachęcano do zakładania nie tylko 30 października.

Poniedziałkowy Dzień Spódnicy należy do udanych. Duża grupa społeczności szkolnej zaprezentowała się w różnych spódniczkach. Nie tylko dziewczęta, ale również chłopcy popierają takie dni i są zwolennikami noszenia spódnic przez koleżanki.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami Dnia Spódnicy w PSP2 były panie: Justyna Pisarek i Anna Tokarska.