Wielu naszych czytelników pyta, więc nie pozostaje nam nic innego jak odpowiedzieć i podać Wam plan obchodów Świętego Triduum Paschalnego w szydłowieckim kościele św. Zygmunta. 

Uroczystości rozpoczynają się już dziś Liturgią Wielkiego Czwartku, o godzinie 18.oo rozpoczyna się Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiana na pamiątkę ustanowienia przez Jezusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

Do godziny 21.oo trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy.

W Wielki Piątek, w dzień śmierci Jezusa na krzyżu o godzinie 17.oo odprawiona zostanie Liturgia Wielkiego Piątku. Do godziny 24. trwać będzie adoracja przy symbolicznym grobie.

W Wielką Sobotę w godzinach porannych święcone będą pokarmy, natomiast o godzinie 18. rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, jedna z piękniejszych tradycyjnych mszy w kościele katolickim.

W niedzielę, poranną mszą rezurekcyjną rozpocznie się najważniejsze święto dla katolików, czyli Wielkanoc dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Msze święte odprawiane będą tak samo jak w niedzielę. Podobnie będzie w wielkanocny poniedziałek, popularnie nazywanym „lanym poniedziałkiem”.