8 października w Radomiu odbył się XVII Radomski Maraton Trzeźwości. Na trasie tego biegowego wydarzenia nie mogło zabraknąć biegaczy z terenu ziemi szydłowieckiej.

Karol Grabda z Mirowa wystartował na dystansie maratonu, a Tomasz Orman i Grzegorz Banaszczyk na dystansie półmaratonu.

W maratonie udział wzięło 92 osoby, ale rewelacyjnie poradził sobie właśnie nasz Karol Grabda, który do mety dobiegł jako pierwszy (ex aequo z Arturem Jendrychem). Czas, który osiągnął Karol to 02:52:32

Był to 58 maraton ukończony przez Karola Grabdę, jak sam mówi w tym roku przed nim jeszcze dwa: Maraton Świętokrzyski i Maraton Bliżyn. Trzymamy kciuki Karol i gratulujemy!

Na dystansie półmaraton bardzo dobrze poradziło sobie dwóch reprezentantów Szydłowca czyli Grzegorz Banaszczyk i Tomasz Orman. W tym biegu udział wzięło 126 osób.

Grzegorz zajął bardzo wysokie 5 miejsce w kategorii „open” z czasem 01:24:24, tracąc niespełna minutę do podium. W kategorii wiekowej M-30 był natomiast bezkonkurencyjny.

Tomasz Orman natomiast zmieścił się w pierwszej dziesiątce, dobiegając do mety właśnie jako dziesiąty w kategorii „open” z czasem 01:32:40. W kategorii wiekowej M-50 stanął na drugim miejscu podium.

To kolejny bardzo udany start naszych biegaczy! Czekamy na kolejne dobre informacje!

Nasz Szydłowiec KIBICUJE biegaczom z ziemi szydłowieckiej!