Biegacze z terenu powiatu szydłowieckiego nie zawodzą, po raz kolejny dostarczyli nam sporo dobrych informacji z tras biegowych w Polsce i nie tylko.

Karol Grabda z Mirowa mierzył się z dystansem maratonu w Dębnie podczas Mistrzostw Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Karol zapowiadał, że będzie chciał pobić swoją życiówkę, która do tej pory wynosiła 2:40:49 i zrobił tak jak zapowiadał. Podczas Mistrzostw Polski dobiegł o mety z czasem 2:39:18 ustanawiając tym samym swój osobisty rekord życiowy na dystansie maratonu.

Co ważne Karol Grabda dobiegł do mety jako 17 w kategorii „open”, drugi w kategorii „M-40”, zdobył również wicemistrzostwo Polski strażaków dla KSRG OSP Rogów.

To nie był łatwy bieg. Warunki były trudne, dwukrotnie nadeszła nawałnica gradowo – deszczowa, ale jestem niesamowicie zadowolony, że udało mi się pobić swój rekord życiowy. Wszystkim dziękuję za trzymanie kciuków” – powiedział nam Karol Grabda.

Z dystansem maratonu w ostatni weekend mierzył się również Grzegorz Banaszczyk z Szydłowca, który wziął udział w maratonie w Rotterdamie w Holandii. Był to drugi maraton z którym mierzył się reprezentant naszego miasta. W 2021 roku pobiegł swój debiut w Warszawie, gdzie uzyskał czas 2:53:16.

W Rotterdamie poprawił swój czas o około 5 minut uzyskując czas 2:48:25. W holenderskim maratonie udział wzięło, aż 11 722 uczestników. Grzegorz zajął bardzo wysokie 404 miejsce w kategorii „open”, a w kategorii wiekowej 85 miejsce. Do mety dobiegł jako drugi z Polaków.

Intensywny biegowy weekend także za Rafałem Lewochą z Jastrzębia, który w sobotę wziął udział w IV Biegu Nocnym w Warce na 10 km, gdzie okazał się najlepszy i z czasem 36 minut 39 sekund dobiegł do mety jako zwycięzca. W niedzielę natomiast pobiegł w 3. edycji Dziki Cross w Kozłowie również na 10 km i także okazał się najlepszy dobiegając do mety jako pierwszy.

W tym samym biegu w Kozłowie wziął także udział Tomasz Orman z Szydłowca, który do mety dobiegł tuż za Rafałem zajmując drugie miejsce na dystansie 10 kilometrów.

Wszystkim biegaczom gratulujemy! I czekamy na kolejne dobre informacje!

Jeżeli chcesz, aby info o twoich biegowych sukcesach pojawiało się na Nasz Szydłowiec, czekamy na maila z informacją i zdjęciem na redakcja.naszszydlowiec@gmail.com