Pomiędzy Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem, dokładnie w sobotę 28 grudnia w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, spotkali się miłośnicy piłki siatkowej.

Pretekstem był charytatywny turniej dla Weroniki Kępas z Bieszkowa Dolnego, która potrzebuje pilnej operacji serca. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Weronice udało się uzbierać potrzebną kwotę, ale rodzice nadal zbierają na nieprzewidziane koszty. Stąd idea rozegrania turnieju cały czas była słuszna.

Pomysłodawcami rozegrania turnieju byli: Agnieszka Rejczak i Paweł Kołodziej. W organizacji pomagali również: Mariola Biegaj, Paweł Bloch, Grzegorz Nowak, Maciej Kapturski i PSP nr 2 im. Jana Pawła II.

W turnieju udział wzięło 16 drużyn, 12 męskich i 4 damskie.

Wśród pań: Rodzinna Akademia Sportu, Śnieżynki, Dream Team i Kociaki. Wśród panów: Domino Jastrząb, Drużyna Stacha Kandeli, Reprezentacja Kuby, Opoczno, Stąporków, Stolpaw, Multi Team, Team Przysucha, Oldboys Szydłowiec, Oldboys Kielce, Czarni Chlewiska, Beer Force One.

Podczas turnieju udało się zebrać 5010 złotych! Przed turniejem na facebooku prowadzone były licytacje siatkarskich gadżetów. Koszulka z autografem Michała Filipa z Czarnych Radom została wylicytowana za 520 złotych,  Jakuba Buckiego z Jastrzębskiego Węgla za 500 złotych, kalendarz z zawodniczkami Grot Budowlani Łódź za 300 złotych, a koszulka Radomki Radom za 170 złotych.

Wyniki sportowy nie był podczas tego wydarzenia najważniejszy, ale z kronikarskiego obowiązku informujemy, że wśród kobiet najlepsza okazała się drużyna RAS Szydłowiec, a wśród panów Reprezentacja Kuby. Najlepszą zawodniczką wybrano Magdalenę Sobczak z RAS, a zawodnikiem Łukasza Tkacza z Reprezentacji Kuby.