Zgodnie z zapisami nowelizacji ustawy o służbie cywilnej z 14 kwietnia 2023 r. ustanowiony został Dzień Służby Cywilnej, który w tym roku obchodzimy po raz pierwszy oficjalnie Przypada on 17 lutego – w rocznicę uchwalenia przez Sejm II Rzeczypospolitej ustawy o państwowej służbie cywilnej.

W związku z powyższym, pragnąc uroczyście podkreślić rolę, jaką spełnia służba cywilna w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, 19 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu odbyło się uroczyste spotkanie z przedstawicielami korpusu.

Były podziękowania, kwiaty i gratulacje oraz okazja do rozmów na temat istoty pełnionych funkcji cywilnych w Państwowej Straży Pożarnej, ich roli w rozwoju formacji i kształtowaniu pozytywnego wizerunku.

Na spotkaniu Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu st. bryg. Paweł Sokół uhonorował dwóch pracowników służby cywilnej zatrudnionych w tutejszej komendzie.

W szydłowieckiej komendzie w korpusie cywilnym pracują dwie kobiety, które realizują zadania w sekcji organizacyjno-kadrowej oraz kwatermistrzowsko-technicznej.

Profesjonalne wykonywanie powierzonych obowiązków przez pracowników Służby Cywilnej stanowi podstawę funkcjonowania administracji publicznej w Państwowej Straży Pożarnej.


Info i foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu