To było już osiemnaste Święto Żelaza i Stali w Chlewiskach, zorganizowane na terenie zabytkowej huty żelaza w tej miejscowości. Pomimo kapryśnej pogody na wydarzeniu pojawiło się bardzo wielu mieszkańców Chlewisk, powiatu szydłowieckiego, a także z innych miejsc np. Radomia, Skarżyska czy Kielc. 

Atrakcji nie brakowało dla nikogo. Od występów artystycznych, poprzez wystawy zabytkowych pojazdów i przeróżne inne pokazy, po ogrom smakołyków i zabawy dla dzieci.

Już od godziny 14. na scenie prezentowali się lokalni artyści i zespoły muzyczne. Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się o godzinie 16, a wszystkich gości witali przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście.

Pierwszy muzyczny występ, który porwał publiczność do tańca to koncert zespołu Dejw. Prawdziwe szaleństwo pod sceną rozpoczęło się jednak dopiero późnym wieczorem podczas występu formacji Jorrgus.

Wśród pozostałych atrakcji można było zobaczyć: prezentację wytopu żelaza w dymarce, wystawę militariów, pokaz pojazdów zabytkowych i wiele innych.

Poniżej prezentujemy nasz fotoreportaż ze Święta Żelaza i Stali w Chlewiskach: